lacoco.pl

Blog o modzie, urodzie, podróżach i zdrowiu.

Podróże

Holandia – to warto wiedzieć

Holandia – to warto wiedzieć

Holandia to niezwykły kraj. Każdego roku przyciąga zarówno poszukiwaczy przygód, jak i spragnionych pięknych widoków, klimatycznych uliczek i urokliwych zabytków. Dlaczego warto przyjechać do Holandii na dłużej? Kiedy i co zwiedzić? Poniżej kilka cennych wskazówek dla tych, którzy w najbliższym czasie wybierają się do Holandii na wakacje, do pracy lub w odwiedziny do rodziny lub znajomych.

Holandia ciekawostki

Wiele osób słyszało o dywanach z tulipanów, polach z wiatrakami, kolorowych uliczkach, jak i wspaniałych muzeach i klimatycznych kawiarenkach. Jest to kraj w Europie Północnej z ponad 17 milionami ludzi. Słynie z wiatraków, Haarlem Market i słynnej kultury. Holandia to także kraj piękna przyrody i zabytków. Jej miasta mają wiele atrakcji, które czynią je wyjątkowymi w Holandii. Kraj ten ma bogate dziedzictwo kulturowe. Ma swój narodowy charakter i tożsamość. Holendrzy są dumni ze swojego kraju i jego mieszkańców. Nawet obcokrajowcy, którzy nie byli w Holandii doskonale znają jej mieszkańców i kulturę. Warto jednak wiedzieć, iż Holandia ma znacznie więcej do zaoferowania turystom niż by się mogło wydawać. Zwiedzanie tego kraju warto zacząć od Amsterdamu, gdyż ta stolica z pewnością zaskoczy wiele osób.

To warto wiedzieć

Holandia to kraj pełen naturalnego piękna. Ma wiele jezior, kanałów i lasów. Jest też wiele gór, klifów i mórz. Stolicą Holandii jest Amsterdam, który został założony na Haarlemmerhout w XVI wieku. Haarlem Market to jeden z najstarszych i najbardziej znanych rynków na świecie. Holandia ma wiele do zaoferowania każdemu, kto kocha przyrodę. Ponadto kraj ten jest domem dla wielu słynnych miejsc przyrodniczych, takich jak Utrecht i Maastricht. Jego mieszkańcy uwielbiają uprawiać sporty, takie jak jazda na rowerze, łyżwiarstwo i hokej. Uwielbiają też pić lokalne piwo i zajadać się pyszną holenderską kuchnią. Pojęcie wolności silnie wpłynęło na kulturę i dziedzictwo holenderskie. Holendrzy są niezwykle niezależni, odważni i szczerzy; te cechy są przekazywane ich dzieciom poprzez regularny kontakt z holenderskimi mediami.

Ciekawostki o Holandii

Jeśli poznało się twórczość holenderskiego autora Jamesa Joyce’a, zapewne wiadome jest skąd wywodzi się nazwa kraju – Holland. Opiera się to na nazwie rzeki, która przepływa przez kraj. Dzieli również swoją nazwę z najbardziej zaludnionym regionem kraju, Holandią Północną. Oprócz tego Holandia jest także domem dla wielu pięknych miast, takich jak Amsterdam i Rotterdam. To miejsce o bogatej kulturze i historii, co czyni je obowiązkowym punktem programu dla każdego, kto szuka niezapomnianej wycieczki. Wiele osób myśli, że Holandia o tylko piękne, kolorowe tulipany oraz wyśmienity ser. Stolica Holandii, Amsterdam, słynie z kanałów, dróg rowerowych i wielu rozrywek. Ponadto wielu turystów odwiedza Amsterdam specjalnie po to, aby zobaczyć kwitnące słynne kolorowe tulipany. Oprócz tego Holandia słynie również z serów i produktów mlecznych. Jednym z najbardziej znanych produktów tego kraju jest ser na bazie mleka, znany jako „Sera”.

Udostępnij