lacoco.pl

Blog o modzie, urodzie, podróżach i zdrowiu.

Lifestyle

Popularne filmy o gotowaniu

Popularne filmy o gotowaniu

Większość z nas nie wyobraża sobie seansu filmowego bez wyśmienitych przekąsek. Wiele osób ta bardzo uwielbia jeść, że chętnie sięga również po dobre filmy o gotowaniu. Jak się okazuje, jest mnóstwo świetnych tytułów, które skradły serca widzom uwielbiających kucharzyć. Filmy, w których główni bohaterowie spędzają większość czasu w kuchni od kilku lat są niezwykle popularne. Warto je obejrzeć. Dlaczego. Odpowiedź poniżej.

Moda na gotowanie

Trendy zmieniają się niezwykle szybko. Po tym, jak w Polsce popularne były programy taneczne, nastała moda na gotowanie. Zarówno filmy o kucharzach, jak i seriale o gotowaniu od razu zyskały popularność widzów. Dlaczego? W czym tkwi ich sekret? Być może związane jest to z tym, że większość ludzi kocha jeść, więc chętnie patrzą na bohaterów, którzy także uwielbiają spędzać czas w kuchni. Co ciekawe, z takich filmów i seriali można wynieść kilka doskonałych przepisów.

Filmy, które warto obejrzeć

W kuchni zawsze panuje ciepła, przytulna atmosfera. Filmy, w których główni bohaterowie gotują są zazwyczaj pełne humoru, radości, zabawy i miłości. Większość z nich nawiązuje do kuchni włoskiej, która jest nie tylko wyśmienita, ale i niezwykle atrakcyjna. Dania włoskie doskonale prezentują się zarówno na talerzu, jak i na ekranie telewizora. Nie brakuje również filmów, w których dominuje kuchnia hinduska.

Najpopularniejsze tytuły

Osoby, które oglądają filmy o gotowaniu zgodnie twierdzą, iż większość z nich wpływa na apetyt. Widzowie są po prostu głodni, gdy widzą tyle wyjątkowych potraw. Jednym z pierwszych filmów, który wpływał na zmysły to „Czekolada”. Chyba każdy z nas kojarzy główną bohaterkę, która nocami tworzyła praliny. Gęsta, słodka czekolada w tym filmie zdecydowanie „gra” główną rolę. Są osoby, które pewnie w tym momencie wspomną kolejny film o gotowaniu. „Życie od kuchni” odką pojawiło się w kinach zyskało wielu sympatyków. Akcja rozgrywa się w restauracji, dlatego też widzowie mogą poczuć się zaproszeni do miejsca, do którego na co dzień nie mają okazji zajrzeć. Tego filmu z pewnościa nie można oglądać będąc głodnym. Kolejny warty uwagi tytuł to francuski film komediowy z roku 2012 w reżyserii Christiana Vincenta: „Przepis na miłość”. Zabawny, momentami refleksyjny – zdecydowanie to film, który można obejrzeć w rodzinnym gronie po dobrym obiedzie. W rankingu filmów o gotowaniu nie może zabraknąć również polskich tytułów. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kilka lat temu serial o kucharzach „Przepis na miłość”. Przepisy głównej bohaterki z pewnością zawitały do wielu kuchni.

Dlaczego filmy te cieszą się tak dużą popularnością?

W wolnych chwilach coraz więcej osób chce się odprężyć, oderwać od stresu i obowiązków, dlatego też seriale i filmy o gotowaniu kojarzą się z idealnym odpoczynkiem. Lekkie, przyjemne, zabawne filmy można obejrzeć z całą rodziną, a także z przyjaciółmi. Panie często inspirują się takimi filmami. Niektóre z nich mimo iż nie przepadają za gotowaniem, to jednak eksperymentują w kuchni.

Udostępnij