lacoco.pl

Blog o modzie, urodzie, podróżach i zdrowiu.

Uroda

Włosy tape on – zalety

Włosy tape on – zalety

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to niewątpliwie bardzo popularne zabiegi. Powodów, dla których panie się na nie decydują, jest wiele. choć doczepianie pasemek kojarzy się jednak ze szkodą dla naturalnych włosów. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju zabiegu, a także umiejętności osoby, która go przeprowadza. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które daje rewelacyjne, naturalne efekty, jest metoda kanapkowa, czyli włosy tape on.

Włosy tape on – czy to dobry pomysł?

Zadbane włosy, paznokcie oraz dłonie są niewątpliwie ważnymi elementami wyglądu dla każdej kobiety. Gęste i sprężyste pasma mają oczywiście największy wpływ na ogólną prezencję i samopoczucie. Jeśli pasma zachwycają naturalnym wyglądem, niepotrzebne będą żadne akcesoria upiększające.

Wiemy jednak, że na wygląd włosów wiele czynników wpływa negatywnie. Czasem jest to efekt niewłaściwej pielęgnacji czy uszkodzeń mechanicznych, które na szczęście można odwrócić. W wielu przypadkach jednak cienkie, osłabione włosy są wynikiem choroby lub predyspozycji genetycznych. W niektórych przypadkach nawet starannie dobrana i sumiennie przeprowadzana pielęgnacja nie przynosi wymarzonych efektów, a włosy nadal są cienkie, bez objętości i rosną bardzo powoli.

Kiedy więc warto zdecydować się na włosy doczepiane i kto może skorzystać z zabiegu?
Przedłużanie i zagęszczanie włosów to przede wszystkim szybka i efektowna metoda. Stosuje się je w przypadku włosów:
– cienkich,
– przerzedzonych,
– przesuszonych,
– wolno rosnących,
– o suchych końcówkach, które powodują wykruszanie się włosów.

Przedłużanie włosów – na czym polega?

Przedłużane włosy tape on to zabieg, dzięki któremu można szybkie zyskać długość i objętość fryzury. Włosy tape on, czyli pasma włosów na kilkucentymetrowej, przezroczystej i lekkiej taśmie, są przyklejane do naturalnych włosów tuż u nasady. Nazwa zabiegu „metoda kanapkowa” najlepiej oddaje istotę tego, w jaki sposób przebiega. Pomiędzy pasma naturalnych włosów wkładane są pasemka tape. Dzięki cieniutkiej, niewidocznej taśmie, miejsca łączenia są niewidoczne, a włosy wyglądają naturalnie. Doczepione włosy tape on można swobodnie poddawać stylizacji.

Pielęgnacja włosów po zabiegu przedłużania metodą kanapkową

Do mycia włosów używa się często tych produktów, które stosowane były przed zabiegiem. Podobnie jest w przypadku akcesoriów do stylizacji, takie jak prostownica czy lokówka. Dokładne informacje dotyczące pielęgnacji otrzymać można od fryzjera. Warto jednak pamiętać o tym, aby używać kosmetyków dobrej jakości, a także po każdym myciu wmasować we włosy odżywkę lub maskę silnie nawilżającą. Ponadto wymagane jest stosowanie olejków pielęgnacyjnych, które idealnie domykają nawilżenie.

Włosy tape mocowane są przy nasadzie naturalnych włosów, co sprawia, że wraz z ich wzrostem miejsce doczepienia obniża się. Dlatego też należy co kilkadziesiąt dni przeprowadzać zabieg ich podniesienia. Metoda kanapkowa pozwala oczywiście na bezpieczne ściągnięcie doczepek i oczyszczenie taśm oraz przyklejenie ich ponownie u samej nasady.

Udostępnij