lacoco.pl

Blog o modzie, urodzie, podróżach i zdrowiu.

Moda

Styl Francuzek – jak ubierają się paryżanki?

Styl Francuzek – jak ubierają się paryżanki?

Oczywiście styl paryżanek nie wszystkim musi się podobać, jednakże klasy i konsekwencji w modzie nie można im odmówić. W ostatnim czasie Polki coraz częściej podpatrują styl Francuzek, co sprawia, że coraz częściej na ulicach polskich miast możemy zauważyć eleganckie kreacje niczym z Paryża. Francuzkom nie można na pewno zarzucić braku gustu, choć często ich ubrania mogą wydawać się nonszalanckie. Jedno jest pewne, ich styl ubierania inspiruje kobiety na całym świecie.

Styl Francuzek

Jaki jest styl Francuzek i co możemy znaleźć w szafie każdej paryżanki? Przede wszystkim w szafie paryżanki znajdziemy tzw. style essentials. Są to głównie czarne cygaretki, a także niebieskie dżinsy, biała luźna koszula i sweter oversize. Warto jednak mieć na uwadze, że paryżanki bardzo często mieszają marki i rzeczy. Do pracy chodzą np. w czarnych cygaretkach i najczęściej dobierają do nich klasyczne dodatki. Jednakże wybierając się wieczorem na drinka z koleżankami założą te same spodnie, choć w zestawie będą już trampki i kopertówka.

Francuzki niewątpliwie lubią bawić się modą, dlatego też mieszają często drogie marki z sieciówkami i z tego wychodzi ten niepowtarzalny styl francuski. Co więc można powiedzieć o stylu paryskim? Ten styl na pewno jest ponadczasowy i nonszalancki. Oczywiście wymaga to stania przed lustrem, a to zajmuje sporą ilość czasu.

Moda francuska

Styl francuski moda polega przede wszystkim na umiejętnym łączeniu pozornie niepasujących do siebie rzeczy. Wielu ekspertów z dziedziny mody twierdzi wręcz, że paryski styl nie ma nic wspólnego z podążaniem za obecnymi trendami w modzie. Może to nieco dziwić, ponieważ, jak wiadomo, Paryż to stolica mody. Dla Francuzek bardziej od obowiązującej mody ważniejszy jest styl.

To, co jest charakterystyczne w stylu Francuzek, to brak pogoni za najnowszymi trendami. Paryżanki mają swój wyjątkowy szyk i kompletnie nie dbają o to, jaka torebka jest akurat polecana przez projektantów mody, a także czy dżinsy dzwony dobrze jest teraz nosić. Mieszkanki Paryża, bez względu na wiek, nie kopiują najnowszych tendencji modowych w swoich codziennych stylizacjach.

Jak naprawdę ubierają się Francuzki?

Według Francuzek kluczem do świetnego wyglądu jest kilka elementów. Niektórzy nazywają je wielką siódemką. Są to elementy, które powinny znajdować się w szafie każdej paryżanki. Dzięki nim można będzie stworzyć niezapomniane kreacje.

W szafie paryżanki powinien znajdować się przede wszystkim blezer, czyli sportowa marynarka noszona z paskiem. Ważne, aby były podwinięte rękawy. Na wieczorną kolację idealnie sprawdzi się ze spodniami w tym samym kolorze oraz satynowa koszulką. Ponadto w szafie koniecznie musi znajdować się czarna spódniczka i błękitne dżinsy z prostą nogawką. Nie możemy zapominać także o skórzanej kurtce i granatowym swetrze oraz białym topie, który koniecznie musi być dobrej jakości.

Aby mieć paryski szyk wcale nie trzeba urodzić się w Paryżu. Dzięki internetowi w łatwy sposób kobiety mogą zaopatrzyć się w kreacje, które będą miały styl francuski.

Udostępnij